Järvamaa õpilaste kodu-uurimiskonverents

Loomise kuupäev 22.09.2020

Järvamaa õpilaste kodu-uurimiskonverentsile laekus kaheteistkümne gümnasisti uurimistööd

Järvamaa on ainus maakond, kus noorte kodu-uurimiskonverentsid on järjepidevalt toimunud 43 aastat. 2020. aastal toimuv konverents on juba 44. Järvamaa kodu-uurimiskonverentsi eesmärk on Järvamaa kultuuri- ja loodusloo, mineviku ja oleviku jäädvustamine ning kodukoha ja kodu-uurimise järjepidevuse väärtustamine. Osalema on oodatud Järvamaa koolide 5.-12. klassi õpilased. Uurimistöid hindab SA Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa muuseumi moodustatud komisjon.

Traditsiooni järgi on Järvamaa õpilaste uurimistööde konverents toimunud õppeaasta lõpus kevadel. Viiruseperioodist tulenevalt otsustas korraldustoimkond pikendada tööde esitamise tähtaega ja korraldada konverents sügisel. Seetõttu saab ettevõtmine teoks 24. septembril (neljapäeval) Järva-Jaani vanatehnika muuseumide keskuses (Lai 1, Järva-Jaani). Käesoleval aastal esitati konverentsile uurimistöid kolmest Järvamaa haridusasutusest – Koeru Keskkoolist (5 tööd), Järva-Jaani Gümnaasiumist (3 tööd) ja Türi Ühisgümnaasiumist (1 töö).

Konverentsi kava:

Kell 10.00 - 10.10 Konverentsi avamine, tervitused

Kell 10.10 - 10.40 Peaesineja ettekanne

Kell 10.40 - 12.30 Kodu-uurimistööde õpilasettekanded

Orhideed Järva-Jaani vallas. – Uurimistöö koostasid Järva-Jaani Gümnaasiumi õpilased Stella-Maria Link ja Kalli Lepiste. Juhendaja Anne-Mai Jüriso.

Kodu-uurija Arnold Haavasalu. – Uurimistöö koostas Koeru Keskkooli õpilane Helin Kind. Juhendaja Reet Aule.

100 aastat hariduselu Aruküla mõisas. – Uurimistöö koostasid Koeru Keskkooli õpilased Hedi Aimsalu ja Eliise Joost. Juhendaja Siret Pärtel.

Rahvatantsu kui tantsuloomingu kujunemine ja Järva-Jaani rahvatantsu lugu. – Uurimistöö koostas Järva-Jaani Gümnaasiumi õpilane Anett Roosalk. Juhendaja Silva Kärner.

Reservväelane Kalvi Arrak. – Uurimistöö koostas Koeru Keskkooli õpilane Geily Tamm. Juhendaja Tiina Põldoja.

Paide Linnameeskonna ajalugu. – Uurimistöö koostas Türi Ühisgümnaasiumi õpilane Lisette Lukin. Juhendaja Maili Roosme.

Järva-Jaanist nelja ilmakaarde. – Uurimistöö koostasid Järva-Jaani Gümnaasiumi õpilased Lizette Kassmann ja Vanessa Kassmann. Juhendaja Anne-Mai Jüriso.

Kalastamine Järva- ja Jõgevamaal. – Uurimistöö koostas Koeru Keskkooli õpilane Robin Ringmets. Juhendaja Marika Nagla.

Bikiinifitnessist Kaisa Abner. – Uurimistöö koostas Koeru Keskkooli õpilane Kaidi Tamm. Juhendaja Aive Volter – Kilk.

Kell 12.30 - 12.45 Lõuna

Kell 12.45 - 13.30 Tegevusprogramm osalejatele Järva-Jaani vanatehnika muuseumide keskuses.

Kell 13.30 - 14.00 Kokkuvõtete tegemine, tänamine, peapreemiate väljakuulutamine

Järvamaa kodu-uurimiskonverentsi korraldavad ja toetavad: Haridus ja Teadusministeerium, Järvamaa Omavalitsuste Liit, Ajakeskus Wittenstein/Järvamaa muuseum, Järvamaa Muuseumi Sõprade Selts, Järva-Jaani vanatehnika muuseumide keskus. Ettevõtmist toetab Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupp.

Meie koolist osalevad Ines Ilves ja Karoliine Link ning õpetaja Ülle koos 10. klassiga. 

Viimati muudetud 22.09.2020.